051-37638100 [email protected]

یکی از مهم ترین فاکتور ها برای تحویل یک پروژه طراحی سایت به یک تیم، قیمت طراحی سایت است. معمولا این نکته که قیمت تمام شده طراحی یک سایت چقدر است، اهمیت خاص خود را دارد. البته لازم به ذکر است که با توجه به بالا رفتن سطح درک و هوشیاری مردم کمتر کسی تنها به این فاکتور توجه می کند. قطعا همه ما می دانیم که برای یک خرید خوب لازم است تا کالا (یا قیمت پیشنهادی برای ساخت آن) تمام ویژگی های لازم را داشته باشد.
در ادامه این مطلب به چند عدد از فاکتور های مهم در زمینه طراحی سایت می پردازیم که برای یک طراحی سایت خوب نیاز هستند. در واقع این ویژگی ها مزیت های رقابتی نسبتا عالی ای در زمینه وب هستند. با رز همراه باشید تا بیش از پیش با این فاکتور ها به خصوص طراحی سایت ارزان آشنا شویم.

ابتدا موارد تکراری را کنار می گذاریم!

قبل از هر چیز، باید گفت که این مقاله صرفا جهت نکاتی نوشته می شود که تا به حالا تعداد کمی از مردم آن ها را شنیده اند. در واقع بعضی از ویژگی ها در تمامی سایت های طراحی سایت گفته شده اند. به عنوان مثال تمامی تیم هایی که طراحی سایت انجام می دهند، از ویژگی هایی مانند سئو، ریسپانسیو بودن سایت (واکنشگرا)، پشتیبانی قوی و … نام برده اند و به معرفی آن ها پرداخته اند.
امیدواریم بتوانیم در این مقاله مواردی را به شما بگوییم که برایتان مفید باشد نه صرفا وقت گیر و تکراری. در ضمن شما می توانید در صورت احساس نیاز برای مطالعه بیشتر در مورد مواردی که در این مقاله ذکر نمی شوند در نوار جستجوی سایت کلیدواژه مورد نظرتان را تایپ کنید.

طراحی سایت ارزان در کنار امکانات ویژه

معمولا شرکت طراحی سایت یا افرادی که این کار را به صورت انفرادی انجام می دهند امکاناتی ویژه را در اختیارش قرار نمی دهند. این امکانات ویژه می توانند موارد مختلفی باشند.

 پنل پیامک رایگان

علاوه بر اتمام پروژه و تحویل دهی آن، تعداد کمی از تیم ها و گروه های طراحی سایت پنل پیامک رایگان در اختیار مشتریانشان قرار می دهند. این امکان باعث می شود تا صاحبان کسب و کار های فیزیکی که به تازگی وارد این فضا شده اند آدرس وب سایتشان را برای مشتریان پیامک کنند. با ارسال پیام مشتریان می توانند با روش های راحت تری خرید خود را انجام دهند و ارتباط بهتری بگیرند و در نهایت این اطلاع رسانی باعث خواهد شد تا کاربران این سایت بیشتر شود. به عبارتی دیگر دادن آدرس سایت به مشتریان یک معامله دو سر برد است. به همین دلیل مشتریان سریع تر می توانند کار هایشان را با سایت انجام دهند و خرید بیشتری صورت می گیرد.

دامنه و هاست رایگان

اگر به دنبال گروه طراحی سایت خوب هستید و دوست دارید در کنار تمام معیار های کیفی تان طراحی سایت ارزان داشته باشید به این قسمت حتما توجه کیند. بعضی از تیم ها و گروه های طراحی سایت این نکته را نیز برای مشتریان خود در نظر می گیرند که افراد معمولا تازه به فضای وب وارد شده اند. لذا به مشتریان دامنه و هاست رایگان می دهند تا فعلا کسب و کار خود را آغاز کنند و پس از مدتی در صورت نیاز به هاست های قوی تر انتقال پیدا کنند.
انجام کار های ثبت دامنه و هاست مقداری دشوار است و شما برای این که بتوانید یک دامنه را با نام خودتان خریداری کنید باید یک سری از فرم ها را به طور کامل پر کنید. این فرم ها معمولا به دلیل انگلیسی بودن بعضی از بخش هایشان برای افراد مقداری کار را نا هموار می کنند. شرکت ها و تیم های هوشمند از این نکته برای کسب بیشتر رضایت مشتری استفاده کرده اند و به آن ها در این زمینه راهنمایی می دهند.

راهنمایی در ثبت دامنه و خرید هاست

ممکن است تیم مورد نظر شما هاست و دامنه رایگان به مشتریان خود اعطا نکند اما برای انجام هر چه بهتر این خرید در کنار کاربران خود هستند. این که ما چه دامنه هایی را برای سایت خود انتخاب کنیم هم در کسب و کار و هم در آینده سایتمان تاثیر به سزایی دارند. همچنین ما افرادی را داریم که پس از خرید هاست فهمیده اند که نیاز به این مقدار از دسترسی ها نداشته اند و به عنوان مثال کارشان با یک هاست ۲۰۰ مگابایتی راه می افتاده است و یک هاست ۲ گیگا بایتی خریداری کرده اند. این دو مورد ایجاب می کنند که افرادی برای راهنمایی به مشتریان در تیم های طراحی سایت حضور داشته باشند تا مشتریان بهترین انتخاب های ممکن را انجام دهند.

اعطای دسترسی کنترل پنل قدرتمند

یکی دیگر از نکات مهم در تیم های طراحی سایت، اعطای کنترل پنل قدرتمند به مشتریان است. قطعا شما به عنوان مدیریت سایت در بعضی از مواقع نیاز پیدا می کنید تا به طور مستقیم اطلاعات را از سرور بررسی کنید و مواردی را تغییر دهید. لذا این که از چه کنترل پنلی برای این کار استفاده می کنید نکته پر اهمیتی است.
دو عدد از کنترل پنل های معروف در جهان سی پنل و دایرکت ادمین هستند. این دو با هم تفاوت هایی دارند. اگر بخواهیم به طور خلاصه مقداری از تفاوت های آن ها را بیان کنیم، می توانیم به طراحی رابط کاربری، قیمت لایسنس یا نسخه اصلی آن ها اشاره کنیم.
برای درک بهتر نحوه کار کردن با این دو باید بگوییم که کار کردن با دایرکت ادمین و سی پنل مثل کار کردن با لینوکس و ویندوز است. یعنی به طریق مشابه لینوکس و دایرکت ادمین نسبت به ویندوز و سی پنل از امنیت بیشتری بر خوردار هستند و همچنین کار کردن با آن ها سخت تر است و به عنوان مثال همه چیز بدون شکل ها و طراحی های گرافیکی صورت می گیرد. (البته این نکته را فراموش نکنید که منظور از نسبت سطح امنیتی این نیست که سی پنل و یا ویندوز امنیت کمی دارند بلکه این واژه نسبت به رقبایشان است. )
در مورد قیمت این دو نیز نمی توان عدد دقیقی را اعلام کرد زیرا قیمت دلار لحظه به لحظه تغییر می کند اما قیمت لایسنس سی پنل بیشتر از دایرکت ادمین است و این از دو عامل محبوبیت بیشتر سی پنل و هم چنین طراحی رابط کاربری تمیز تر و راحت تر نسبت به دایرکت ادمین سر چشمه می گیرد.
در نتیجه تمام این مقایسه ها بین دایرکت ادمین و سی پنل باید گفت اگر کنترل پنل اعطا شده به شما سی پنل باشد قیمت کار بالا تر می رود. اگر تیم یا گروهی برایتان طراحی سایت ارزان انجام دادند و به شما رمز سی پنل را دادند قطعا ارزش کارشان بسیار بالاتر از طراحی سایت ارزان و یک کنترل پنل دایرکت ادمین است.

ربات تلگرامی

یکی از دغدغه هایی که بیشتر سایت های فروشگاهی دارند حضور در سوشال ها (شبکه های اجتماعی) است. معمولا فروشگاه ها دوست دارند تا پس از انتشار یک محصول بر روی سایت سریعا آن محصول بر روی کانال تلگرامی شان هم پخش شود. زیرا مردم بیشتر از سایت ها به شبکه های اجتماعی (پیام رسان ها) توجه می کنند و احتمال استفاده بیشتر است این کار کاملا عقلانی و منطقی است.
بعضی از تیم های طراحی سایت این ویژگی را برایتان به وجود می آورند که پس از قرار دهی هر محصول بر روی سایت دقیقا با همان مشخصات در تلگرام و اینستاگرام منتشر شود. وجود این ویژگی نیز برای این که بتوانید انتخاب بهتری در بین ادعا های طراحی سایت ارزان داشته باشید مفید است.

 انجام راه اندازی های اولیه سایت

برای اینکه سایت شما از همان ابتدا بر روی غلتک بیوفتد و سریع تر بتوانید رشد کنید، اینکه کار های اولیه سایت انحام شده باشد بسیار خوب است. کار های اولیه هر سایت از راه اندازی پلاگین های لازمه و کانفیگ آن ها تا افزودن برنامه های مدیریتی را شامل می شود. به عنوان مثال یک طراحی سایت ارزان این است که در کنار کم بودن قیمت طراحی سایت افزونه هایی مانند گوگل آنالیتیکس و یا نمونه داخلی آن آمارفا را به سایت شما اضافه کرده باشد.
شما به کمک این افزونه ها که بر روی سورس سایت قرار می گیرند، می توانید به دقت متوجه آمار های مختلف شوید. مثلا می توانید بقهمید که در هر روز چه مطالبی بیشتر کاربران را جذب می کنند. این قابلیت می تواند به هدفمند شدن مقاله های شما بسیار کمک های شایانی بکند.
شاید نصب اولیه این افزونه ها برای شما کار نسبتا دشواری باشد و اگر به طور رایگان بتوانید این خدمات را از شرکت طراحی سایت بگیرید واقعا می توان گفت شما یک طراحی سایت ارزان را به عینه تجربه کرده اید.

گرفتن درگاه پرداخت

این نکته نیز برای سایت های فروشگاهی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. البته این ویژگی نسبتا در بین تیم های طراحی سایت عامه تر است اما با تمام این ها باز هم می تواند یک ویژگی خیلی خوب باشد. درگاه پرداخت می تواند این ویژگی را برای شما به وجود بیاورد که پول مشتریانتان را به طور مستقیم به حساب بانکی تان منتقل کند.
مراحل گرفتن درگاه پرداخت اینترنتی نسبتا طولانی است و چند روزی برای کسب این مجوز طول خواهد کشید. اگر شما کار خود را به یک تیم طراحی سایت حرفه ای بسپارید معمولا برای گرفتن این مجوز چند روز قبل از اتمام پروژه به شما تذکر خواهند داد که باید دقیقا چ فرم هایی را در چه جایی پر کنید. این فاکتور نیز برای شروع می تواند نسبتا عالی باشد. البته با گرفتن درگاه های واسط از سایت های معتبر مانند pay.ir دیگر در گیر گرفتن های مجوز های لازم نخواهید شد و هزینه اضافه تری را پرداخت نخواهید کرد و طراحی سایت ارزان تری خواهید داشت.

بروزرسانی خودکار بخش های مختلف سایت

افرادی که مدیریت سایت ها را انجام می دهند معمولا در امر وب مستری خیلی حرفه ای نیستند و ممکن است تا برخی از برنامه ها را به اشتباه بروزرسانی کنند و یا بعضی از این بروز رسانی ها از دستشان در برود. در اینج ااست که نیاز به پشتیبانی برای بروز رسانی ها به وجود می آید. البته نباید انتظار داشت که این بروز رسانی ها برای همیشه توسط تیم طراحی انجام گیرد اما برای شروع کار و به مدت چندین ماه قابل انجام است و این قابلیت می تواند برای مشتریان جذاب و رضایت بخش باشد. خیلی از شرکت های طراحی سایت ارزان هزینه ای را بابت این پشتیبانی نخواهند گرفت و یا قیمتی به مراتب کمتر می گیرند.
بعضی از پلاگین ها نباید با آمدن هر نسخه بالاتر بروزرسانی شوند و در صورت اقدام به این کار ممکن است بعضی از کد های سایت به هم بریزند و برای طراحی کل سایت مشکلاتی به وجود بیاورند.

گرفتن فایل های پشتیبان به صورت ماهیانه و هفتگی

در آخر نیز به یک نکته پر اهمیت دیگر اشاره خواهیم داشت و آن گرفتن نسخه پشتیبان از مطالب و محتوا های سایت است. معمولا مدیر سایت باید به صورت هفتگی فایل پشتیبان از سایت خود تهیه کند اما بعضی از تیم های طراحی سایت ارزان برای کسب رضایت بیشتری مشتریانشان این کار را به صورت جداگانه انجام می دهند تا در صورت بروز مشکل و از بین رفتن فایل های روی سرور بتوان مقدار زیادی از آن ها را بازیابی کرد.
این کار به دلیل زیاد بودن تعداد سایت ها و امکان وجود سایت های پر حجم در بین مشتریان معمولا کار سخت و پر مصرفی در زمینه اینترنت است. اما میتواند بسیار سودمند باشد و در مواقع اضطراری به داد مشتریان برسد.
از مواردی که از فایل های پشتیبان برای آن ها استفاده می شود به هم ریختن کد های سایت ها در پی آپدیت کردن پلاگین ها و هسته وردپرس است.  همانطور که در بخش قبلی گفتیم ممکن است شما دچار این مشکل شوید و اگر نتوانستید آن را با حذف پلاگین ها و یا برگشتن به نسخه قبلی رفع کنید مجبور هستید تا فایل پشتیبان خود را بر روی سرور بارگذاری کنید تا بتوانید اطلاعات خود را دوباره به حالت اولیه برگردانید.

با توجه به تمامی نکات و مواردی که از قبل میدانستید و در این مقاله نیز به تعداد دیگری از آن ها اشاره شد می توانید انتخاب بهتری را برای یک طراحی سایت ارزان و یک تیم طراحی سایت حرفه ای داشته باشید.

تیم طراحی سایت رز در سدد این است که بتواند تمامی این ویژگی ها را به صورت رایگان و حداقل با قیمت های بسیار پایین در خدمت مشتریانش قرار دهد. هدف ما تنها رشد کسب و کار شماست و تمام سعی ما در این است که بهترین محصول ممکن را به شما ارائه دهیم.