051-37638100 [email protected]

معمولا برای بعضی از افراد این پرسش به وجود می آید که سازندگان سایت های مختلف در بستر اینترنت هدفشان از این کار چیست و چرا عده ای هزینه های هنگفت برای ساخت، طراحی و خرید سایت پرداخت می کنند؟ اینکه یک فرد یا تیم، سایتی را در اینترنت قرار می دهند چه سود آوری ای برای آن ها دارد و آیا این همه هزینه سئو، هاست، طراحی، مدیریت سایت و تولید محتوا ارزش آوری خاصی دارد؟
در این مقاله رز سعی دارد تا بیشتر به جواب های این سوالات بپردازد و ابهامات موجود را در ذهن شما از بین ببرد. علاوه بر رفع ابهامات در زمینه چرایی پرداخت هزینه ها برای نگهداری و طراحی سایت درباره خرید سایت نیز اطلاعاتی را در اختیار شما عزیزان قرار دهد.

مزایای طراحی وب سایت چیست ؟

در ابتدا تنها سه مورد از مهم ترین مزایای طراحی سایت را بررسی می کنیم:

۱٫سود آوری برند یا بازاریابی

یکی از نکات مهم در طراحی سایت ها و هدف از ساخت و قرار دادن آن ها در بستر اینترنت این است که آن شخص و یا آن تیم می توانند به کمک این وب سایت ها برای خودشان مشتری های بیشتری جذب خود کنند. سایت ها می توانند ارزش های بیشتری را برای کار و کسب شما به ارمغان بیاورند و حتی اگر این طراحی ها با کیفیت انجام شده باشد می تواند به صورت رایگان برای شما مشتری ساز باشد.
مجموعه ها و یا افراد برای اینکه رزومه خود را بهتر به مردم نمایش دهند و مشتری های بیشتری را برای خود خلق کنند، نیاز دارند تا مرجعی به صورت شبانه روزی رزومه آن ها را به کاربران نمایش دهد و در این زمان است که وب سایت ها قدرت نمایی می کنند.

۲٫مشتری مداری

سایت ها می توانند برای مشتریان رضایت بیشتری را به ارمغان بیاورند. شما با طراحی یک سایت قدرتمند و با کیفیت و یا خرید سایت از یک مجموعه، کار را برای مشتریان ساده می کنید. با توجه به رشد تکنولوژی در دنیای امروزی مردم دوست دارند تا در زمان کمتری به هدف خود برسند. در بازاریابی شعاری وجود دارد که می گوید: تنها کاری که مشتری باید انجام دهد پرداخت پول است. این جمله بدین معناست که شما باید تمامی کار هایی که از دستتان بر می آید انجام دهید تا مشتریان کار های کمتری انجام دهند و از خریدشان رضایت بیشتری داشته باشند.

۳٫معرفی تیم یا شخص

بعضی از تیم ها و یا افراد نیز هدفشان از پرداخت هزینه های سایت، معرفی خودشان به مردم است. پروژه های انجام شده، افرادی که در این تیم ها فعالیت می کنند، بخش های فعالیت آن شخص و یا تیم، نمونه کار های این تیم یا شخص، آدرس و راه های ارتباطی، سیاست های مدیریتی و… مواردی است که معمولا در این دسته از وب سایت ها قرار می گیرند. معمولا گفته می شود هر فرد باید یک وب سایت برای خودش در بستر اینترنت داشته باشد تا بتواند خود را بهتر به دنیای مجازی و افراد معرفی کند.

مزایای طراحی و خرید سایت فروشگاهی چیست ؟

گاهی نیز ممکن است افراد و یا تیم ها سایت هایی را طراحی کنند و یا مجبور به خرید سایت از یک فروشگاه قدیمی تر کنند. این فروشگاه ها ممکن است محصولات فیزیکی و یا محصولات مجازی را به مردم عرضه کنند ولی در هر صورت داده این گونه سایت ها برای تیم نگهداری و توسعه شان درآمد حاصله از سود فروش های آن هاست.
لازم به ذکر است که در زمان نوشتن این مقاله ثروتمند ترین آدم جهان صاحب اصلی بزرگ ترین فروشگاه اینترنتی جهان است. این مثال می تواند نمونه بسیار خوبی برای سود آور بودن این گونه سایت ها برای صاحبانشان باشد. البته این نکته را هم نباید فراموش کرد که برای طراحی و یا خرید سایت فروشگاهی اصولی وجود دارد که می توانید این اصول را در بخش طراحی سایت فروشگاهی مطالعه کنید.

چرا باید از خرید سایت استفاده کنیم؟

یکی دیگر از روش هایی که برای سود آوری وب سایت ها استفاده می شود، رشد و فروش آن ها به افراد مختلف است. این فروش ها ممکن است تا قبل از رشد شدید و یا بعد از مطرح شدن در اینترنت انجام شود که این بستگی به رنکینگ و تعداد فروش سایت (در صورت فروشگاهی بودن آن) دارد.
کاری که تیم های طراحی سایت انجام می دهند در واقع همین است و آن ها نیز سایت هایی را که طراحی کرده اند به رشد می رسانند و بعد اقدام به فروش آن ها می کنند. یا هم به سفارش مشتریان برای آن ها سایت طراحی می کنند که چگونگی کار این تیم ها موضوع مقاله ما نیست.

شاید به ذهن شما این مورد خطور کند که خریدن یک سایت با این قیمت های بالا کار اشتباهی است و یک معامله برد باخت است. در واقع این گونه نیست. این یک معامله برد برد است. شرکت طراحی سایت برای رسیدن این وب سایت ها به این مرحله مدت زمان زیادی را صرف می کنند و وقت زیادی نیز برای طراحی آن ها می گذارند. از طرف دیگر شخص یا تیمی که سایت را خریداری کرده با سرمایه اش در واقع وقت خریداری کرده است و به جای صرف وقت زیاد برای بالا بردن سئو این سایت و یا گذاشتن محتوا های معرفی محصولات تمام این ها را با کمک سرمایه گذار و یا سرمایه خودش خریداری کرده است تا به جای رسیده به سود بعد از ۲ سال از همان ماه اول بتواند سود دهی خود را داشته باشد.

چه مواقعی از خرید سایت استفاده کنیم؟

با توجه به این که در بعضی کسب و کار ها زمان برای برند سازی و بالا بردن سئو وجود ندارد نیاز است تا خرید سایت انجام شود. همانطور که گفته شد این خرید به نفع دو سر معامله است. پیشنهاد ما برای خرید سایت این است که اگر زمان کافی برای بالا بردن سئو، برند سازی و گرفتن بازدید ندارید و یا برایتان زمان ارزش زیادی دارد و از نظر مالی مشکلی ندارید این کار را انجام دهید.