051-37638100 [email protected]

نکات مهمی که قبل از ساخت اپلیکیشن ios باید مدنظر قرار دهید

شرکت اپل رویای ساخت اپلیکیشن ios  را برای همگان به واقعیت تبدیل کرده است و انجام این کار را نسبت به گذشته بسیار آسانتر کرده است. اپل در حرکتی محیط توسعه ای  Xcode را در اختیار کاربران قرار داده و با استفاده از زبان برنامه نویسی Swift و همچنین ابزار Metal،  طراحی اپلیکیشن ها را تسهیل نموده است. امروزه همه علاقه مندان می توانند با استفاده از منابع آموزشی مختلف و استفاده از اینترنت، طراحی اپ را انجام دهند و از پیچیدگی های آن بسیار کاسته شده است.

در این مطلب از رز قصد داریم به بررسی کارهایی که قبل از ساخت اپلیکیشن ios باید انجام دهیم، می پردازیم و در مقالات بعدی با آموزش طراحی اپلیکیشن در خدمت شما هستیم. ما را دنبال کنید و هرروز منتظر مقالات ویژه ما باشید.

طراحی اپ موبایل

آموزش ساخت اپلیکیشن ios

اگر شما هم مانند خیلی از افراد آرزوی طراحی و توسعه اپلیکیشن اپل را دارید ولی از دانش و مهارت کافی در زمینه برنامه نویسی برخوردار نیستید اصلا نگران نباشید و ناامید نشوید، شما می توانید با یادگیری زبان swift به این آرزوی خود دست یابید. این مقاله به شما کمک خواهد کرد تا تصویر روشن تری از طراحی اپلیکیشن iOS به دست آورید.

چنانچه می خواهید در حوزه ساخت اپلیکیشن iOS وارد شوید باید برنامه نویسی آن را بدانید. برنامه نویسی آن تنها به دانش، تجربه، و علاقه شما بستگی دارد. در نظر داشته باشید که زبان Swift اپل کار را ساده تر  کرده و بسیاری از نواقص و محدودیت ها را برطرف کرده است.

برای ساخت اپلیکیشن ios  از برنامه Xcode که یک «محیط یکپارچه توسعه نرم افزار» است می توانید  استفاده کنید، که این برنامه برای خود شرکت اپل است. پس متوجه شدیم که در گام اول نیاز داریم تا زبان  swift  را یاد بگیریم. می توانید از منابع آموزشی برای یادگیری این زبان شیرین استفاده کنید. البته ما در مقالات بعدی قصد داریم تا این زبان را به طور کامل به شما آموزش دهیم.

در بخش توسعه دهندگان اپل ثبت نام کنید

برای شروع کار باید در بخش توسعه دهندگان اپل ثبت نام کنید. حالا که به عنوان یک توسعه دهنده، ثبت نام خود را در سایت اپل انجام دادید، دسترسی به اطلاعات و امکانات بسیاری  برای شما فراهم است. اکنون این توانایی را دارید که یک اپلیکیشن بسازید، مورد تست قرار دهید، و سپس منتشر نمایید.

البته این نوید را به شما می دهم که این ثبت نام اولیه در اپل کاملا رایگان است اما شما بایستی برای انتشار یا فروش اپلیکیشن خود، حق اشتراک آن را، که حدودا۱۰۰ دلار است، را پرداخت کنید.

برنامه ریزی های مهم قبل از ساخت اپلیکیشن ios

اکنون که با زبان مورد نیاز طراحی اپلیکیشن آشنا شدیم و در اپل ثبت نام کردیم، وقت آن رسیده است تا نقشه راه را برای خود ترسیم کنیم و با برنامه ریزی دقیق پیش برویم. در این برنامه ریزی نیاز داریم تا این موارد را در برنامه خود لحاظ کنیم و مورد توجه قرار دهیم.

۱٫هدف

یک هدف روشن و ساده برای ادامه راه در نظر بگیرید. در نهایت قرار است چه کاری انجام دهید و به کجا برسید؟ هدف خود را از طراحی اپلیکیشن و کاری که این اپ قرار است انجام دهد را به صورت یک جمله واضح و روشن یادداشت نمایید.

۲٫امکانات و ویژگی ها

برای این کار وقت بگذارید، بنشینید و دقیق فکر کنید و تمام ویژگی ها و امکاناتی که اپ شما می خواهید داشته باشد را تعیین نمایید. شاید فکر کنید که این مورد اصلا مهم نیست و بیخیال آن شوید. اما دقت داشته باشید که بسیاری از افراد در هنگام طراحی مدام وسوسه می شوند تا امکانات جدیدی را به اپ اضافه کنند. این کار را بسیار سخت می کند و شما را از هدفتان دور می کند. بنابراین بهتر است در ابتدای کار با خودتان صادق باشید و تمام امکانات را بر روی برگه ای بنویسید و خود را ملزم کنید که بر طبق آن پیش بروید. تا انتهای کار به این کار متعهد باشید و اگر ویژگی ای خاصی به ذهنتان رسید برای مراحل بعدی و توسعه اپ بگذارید.

۳٫طرح و سبک ظاهری

قرار است چه حس و حالی را با ساخت اپلیکیشن ios  خود به مخاطب منتقل کنید؟ قرار است که یک اپلیکیشن شاد و دوستانه را طراحی کنید، یا آنکه رسمی و منظم است؟ به این موارد فکر کنید.

۴٫طراحی رابط کاربری

رابط کاربری جزو یکی از مراحل بسیار مهم در طراحی اپ است. به این مورد بسیار دقت کنید چرا که مستقیما کاربر شما درگیر آن می شود. حال اگر رابط کاربری ای ضعیفی داشته باشید، کاربر را از خود دور می کنید. حتما این موارد را قبل از طراحی بررسی کنید و همیشه مورد توجه قرار دهید. با در نظر گرفتن همین نکات بسیار ساده و کوچک مسیر موفقیت خود را طی خواهید کردید. هیچ گاه از این قدم های کوچک غافل نشوید.

توسعه دهنده اپلیکیشن iOS

حال اگر احساس می کنید که ساخت اپلیکیشن ios کار شما نیست، و یا آنکه با روحیات و تمایلاتتان سازگار نیست، می توانید با یک فرد یا یک تیم توسعه دهنده همکاری کنید. البته، در نظر داشته باشید که استخدام یک متخصص توسعه دهنده اپلیکیشن هم  کار چندان ساده ای نیست؛ چرا که انتخاب فرد مورد نظر و مناسب اولا کار سختی است و دوما هزینه های بالایی دارد که کار را بسیار سخت می کند.

اما می دانم که ایده ای جذاب و درآمدزا در ذهن دارید و با این موارد دست از ادامه کار نمی کشید، بنابراین ارزش این را دارد که فرد یا افرادی را استخدام کنید و کنار خود داشته باشید. همچنین می توانید با شرکت های توسعه دهنده اپلیکیشن موبایل همکاری کنید.

گزینه دیگری که پیشرو دارید، استفاده از سرویس های «اپلیکیشن ساز» است.

با وجود راه های متفاوتی که وجود دارد، این شما هستید که باید در پایان تصمیم گیری کنید و کار را با قدرت پیش ببرید. اما حتما توجه داشته باشید که قبل از استخدام نیروی انسانی یا عقد قرارداد با شرکت های توسعه دهنده اپلیکیشن موبایل یا استفاده از اپلیکیشن ساز، سطح دانش، مهارت، و سوابق کاری آنها را مورد بررسی قرار دهید.

رز کنار شماست تا به بهترین شکل ممکن به ایده آل هایتان برسید. با ما در ارتباط باشید.