051-37638100 [email protected]

با توجه به گسترش عجیب و روز افزون تلفن های هوشمند، امروزه بازار جدیدی با محوریت برنامه ها و اپلیکیشن های موبایلی به وجود آمده است و کسب و کار ها به این فکر افتاده اند که برای خود یک اپلیکیشن موبایلی تهیه کنند و خدمات و محصولات خود را از طریق اپلیکیشن موبایلی نیز به پیش ببرند. اگر تا به حال به این فکر افتاده اید که برای کسب و کار خود یک اپلیکیشن موبایلی طراحی کنید، حتما به دنبال یک شرکت طراحی اپلیکیشن موبایل هم بوده اید و اگر در اینترنت در این باره جستجو کرده باشید حتما با طیف گسترده ی هزینه ساخت برنامه اندروید مواجه شده اید. در این مقاله می خواهیم درباره عوامل موثر در هزینه ساخت برنامه اندروید توضیحاتی به شما کاربران بدهیم.

مهمترین عوامل در هزینه ساخت برنامه اندروید

عوامل موثر در هزینه ساخت برنامه اندروید

عوامل بسیار زیادی در هزینه ساخت برنامه اندروید موثر هستند که نمی توان همه ی آن ها را در یک مقاله توضیح داد به همین خاطر تنها بخش مهمتر این عوامل را مورد بررسی قرار می دهیم.

بروزرسانی خودکار

یکی از فرق های اساسی اپلیکیشن ها با وب سایت ها در این است که سیستم های مدیریت محتوا مانند وردپرس که یک پنل مدیریتی کامل را در اختیار کاربر قرار می دهد، برای اپلیکیشن ها وجود ندارد و برای تغییر محتوای موجود درون اپلیکیشن ها دو راه وجود دارد. راه اول این است که برای هر تغییری در برنامه از برنامه نویس کمک بگیرید و کد های برنامه را تغییر دهید. راه دیگر این است که برنامه یا اپلیکیشن به واسطه ی اینترنت به یک دیتابیس در سرور متصل باشد و اطلاعات اپلیکیشن از طریق سرور به صورت خودکار بروزرسانی می شوند. این که اپلیکیشن شما همواره به اینترنت متصل باشد و اطلاعاتی را از سرور دریافت کند موجب افزایش هزینه ها خواهد شد.

پشتیبانی از سیستم عامل های مختلف

در حال حاضر بیش از پنجاه درصد بازار تفن های همراه هوشمند به دست سیستم عامل اندروید می باشد و در حدود سی درصد هم مربوط به سیستم عامل ios است، بقیه ی سیستم عامل ها مانند ویندوزفون و … نیز بقیه سهم این بازار را در بر گرفته اند. با توجه به این موضوع خیلی مهم است که اپلیکیشن مخصوص کسب و کار شما حداقل از دو سیستم عامل اندروید و ios پشتیبانی کند و همین بحث پشتیبانی از دو سیستم عامل هزینه های جانبی زیادی رو دست کاربران می گذارد.

استفاده از امکانات گوشی های هوشمند

شما می تواند امکاناتی نظیر موقعیت یابی کاربران را بسته به نیاز خود به اپلیکیشن خود اضافه کنید یا حتی برای بالا بردن امنیت از حسگر اثر انگشت تلفن های همراه استفاده کنید. حتی می توانید دسترسی به دوربین تلفن همراه کاربران را هم به قابلیت های اپلیکیشن موبایلی خود اضافه کنید. این قابلیت ها و همچنین قابلیت های دیگر مانند استفاده از سنسور های مختلف تلفن های همراه همگی در هزینه ساخت برنامه اندروید موثرند.

امکانات و عوامل دیگری نیز مانند قابلیت پرداخت از طریق برنامه، بارگذاری فیلم و عکس از سرویس های مختلف نظیر آپارات، انتشار اپلیکیشن در مارکت های دانلود برنامه مانند play store و کافه بازار و …. هستند که در هزینه ساخت برنامه اندروید بسیار موثر اند. تعدادی از قابلیت های جدید نیز هستند که تنها تعداد اندکی از شرکت های طراحی اپلیکیشن آن ها را ارائه می دهند. مانند قابلیت واقعیت مجازی و واقعیت افزوده.

واکنشگرایی برای موبایل های مختلف

نمایشگر های تلفن های همراه مانند وب سایت ها از استاندارد های خاصی در نسبت و سایز نمایشگر بهره نمی برند. و به همین خاطر طراحی اپلیکیشن مانند طراحی سایت نمی باشد. اگرچه در قدیم معمولا نسبت نمایشگر تمامی گوشی های موبایل یکسان بوده ولی شرکت هایی مانند سامسونگ و هواوی این استاندارد ها را تغییر داده اند و تلفن های همراهی تولید کرده اند که دارای نمایشگر هایی در اصطلاح درازتر یا عریض تر هستند و این موجب شده است که طراحان اپلیکیشن ها مجبور شوند اپلیکیشن هایی طراحی کنند که از همه نوع نمایشگر پشتیبانی کند.

اپلیکیشن ساز ها

طراحی اپلیکیشن ارزان رز

به تازگی یک سری سرویس ها توسط بعضی شرکت ها به وجود آمده که شما با هزینه ای بسیار کمتر از طراحی سایت سفارشی می توانید برای کسب و کار خود یک اپلیکیشن تهیه کنید. این اپلیکیشن ساز ها معمولا امکانات بسیار خوبی را در اختیار کاربران قرار می دهند به طوری که کاربران می توانند اغلب امکانات یک اپلیکیشن معمولی و یا سطح بالا را درون اپلیکیشن مخصوص خود استفاده کنند. اپلیکیشن ساز ها بیشتر برای آن دسته از کسب و کار ها مناسب است که می خواهند ببینند که آیا مشتریان آن ها از برنامه های موبایلی استقبال می کنند یا خیر و یا برای کسب و کار های فروشگاهی می تواند بسیار عالی باشد. منظور از قالب فروشگاهی تنها فروش محصولات فیزیکی نمی باشد و قالب فروشگاهی شامل فروش محصولات خاص، فروش خدمات، سیستم رزرو وقت برای پزشکان، سیستم خرید بلیط برای استخر ها و … هم می باشد.

ایراد بزرگ سرویس های اپلیکیشن ساز محدودیت در شخصی سازی اپ مورد نظر می باشد چرا که شما برای ساخت اپلیکیشن کسب و کار خود نیاز دارید تا متفاوت از رقبای خود ظاهر شوید و این اپلیکیشن ساز ها این قابلیت را به علت محدودیت هایی که دارند برای کاربران فراهم نمی کنند. ایراد دیگر اپلیکیشن ساز های موبایلی این است که معمولا در حجم های زیاد عرضه می شوند و کاربران بسیاری از اوقات به خاطر حجم بالای یک اپلیکیشن موبایلی نسبت به دانلود آن اقدام نمی کنند.

یک دیگر از دلایلی که کاربران به سوی اپلیکیشن ساز ها نمی روند این است که این برنامه ساز ها تنها یک سری فرآیند های خاص را می توانند اجرا کنند و اگر شما نیاز دارید تا در اپلیکیشن خود فرآیند خاصی اجرا شود بهتر است که به سراغ یک برنامه نویس برای طراحی اپلیکیشن مخصوص کسب و کار خود بروید.

گروه رز آماده ارائه ی خدمات و دریافت سفارش طراحی اپلیکیشن با تمام امکانات و قابلیت ها از شما کاربران محترم می باشد.