051-37638100 [email protected]

طراحی اپلیکیشن موبایل سودی هم برای شغل و کسب و کارمان دارد؟ طراحی اپ موبایل برای فروشگاهمان لازم است و  تاثیری در فروش محصولاتمان دارد؟ آیا مهم است که شرکت طراحی اپلیکیشن خود را با دقت انتخاب کنیم؟

این سولات بخشی از پرسش هایی است که معمولا مشتریان و متقاضیان اپلیکیشن در ذهن خود دارند. خب باید بگوییم که پاسخ تمام این سولات ((مثبت)) است که می خواهیم این موارد و مسائل مهم دیگر در این رابطه را بررسی کنیم. با رز همراه باشید.

این روزها اکثر افرادی را که می بینیم، از پیر تا جوان، حداقل یک تلفن همراه شخصی برای خود دارند و این روند فراگیر هر روز رو به پیشرفت است. مردم تمایل دارند تا کارهای روز مره شان را به راحت ترین شکل ممکن انجام دهند و هم اکنون آسان ترین روش برای انجام این امور، استفاده از اپلیکیشن ها است. همانطور که در بالا اشاره شد، عموم مردم دارای تلفن همراه هستند. پس شاید بهترین بستر برای ساخت اپلیکیشن، تلفن های همراه باشد. این امر مهم باعث شده است تا کم کم شرکت ها و کسب کار ها وارد این بازار آنلاین شوند و از این رقابت عقب نمانند زیرا هم مشتریان استفاده از این ابزار را می پسندند و هم به افزایش فروش و در نتیجه توسعه کسب و کارشان کمک می کند. اگر شما که می خواید یک اپ برای کسب و کارتان طراحی کنید، یا باید دانش این کار را داشته باشید (که عموما این دانش را ندارند) و یا با یک شرکت طراحی اپلیکیشن وارد مذاکره شوید تا بتواند برای شما این کار را انجام دهد.

خب در ابتدای کار به بررسی مزیت های داشتن یک اپلیکیشن می پردازیم و سپس دیگر سوال هایی که در ابتدا مطرح شد را مطالعه می کنیم :

مزایای داشتن اپلیکیشن

زمانی ناب به منظور پیشرفت در فضای تجارت الکترونیک

پیشرفت فرهنگ استفاده از خدمات دیجیتال و تاثیر آن روی بازار اینترنتی باعث شده است تا نقش کسب و کارهای دیجیتالی روز به روز پر رنگ تر شود و احساس نیاز به این مشاغل حس شود. از این رو به کمک اپ های موبایل که کاربران ارتباط بهتری با آن ها برقرار کرده اند، می توان بازار را در دست گرفت. حتی در بعد بین المللی. شاید در فضای غیر اینترنتی کار آسانی به نظر نرسد، اما در این بستر با کمی فعالیت بیش تر و مشاوره گرفتن از یک شرکت طراحی اپلیکیشن می توان به این خواسته رسید.

ارتباط مناسب با مشتری

در کسب و کار اینترنتی و دیجیتالی محدودیت زمانی برداشته شده است. شما می توانید در هر زمان با همکاران خود در ارتباط باشید و با یکدیگر تعامل کنید. اگر حرفه ای که در آن قرار دارید با شبکه های اجتماعی گره خورده است و مشتریانی در آن فضا نیز دارید، ساخت اپلیکیشن یک ابزار خوب و کاربردی برای شما به حساب می آید، زیرا این دسته از کاربران تمایل بیشتری برای انجام اموراتشان با این ابزار را دارند.

یافتن مشتری به شکلی راحت

در این قسمت، تجربه متناسب با حرفه می تواند به شما کمک کند. شما می توانید با پیشنهاد تخفیف های دوره ای و مناسبتی یا پیشنهادهای جذاب، کاربران را به سمت فرشگاه خود بکشانید که اپ های موبایل این امر را ساده سازی می کنند و کاربران اینرنتی به سمت شما می آیند.

به رایگان تبلیغ می شوید

لازم است بدانید که چگونه اپ شما در بازار اینترنتی  یافت می شود. به این منظور توصیه می شود تا از فرآیند ارتباط در بازار اینترتی بهره بگیرید که نتیجه ی آن نمایش اپ شما در سطح بالای بازدید کنندگان واقع می شود.

فعالیت شما ساده تر می شود

واضح است که شما قادر نیستید تا در همه جا با مشتریان خود دیدار کنید. به کمک ابزاری که شرکت طراحی اپلیکیشن برای شما ساخته است، می توانید در آن واحد با هزاران مشتری ملاقات کنید و خدماتتان را به آن ها عرضه کنید. که این مزیت نیز یکی دیگر از داشتن اپ برای کسب و کار است.

بستری خوب برای شغل های فصلی

شغل های زیادی در دنیا وجود دارند که فقط در فصل خاصی از سال فعالیت می کنند و لازم است در همان زمان محصولات به فروش برسند. مواردی از قبیل منسوجات، محصولات باغی و خوراکی، نرم افزارها و سخت افزارها، منابع طبیعی و از این دست کالا ها که به راحتی می توان به یک شرکت طراحی اپلیکیشن در خواست داد تا اپ درخور و مناسب شغل شما را برایتان آماده کنند و بتوانید به کمک آن فروش خود را به شکلی مناسب انجام دهید.

معرفی کالاهای جدید به کاربران

هنگامی که از اپلیکیشن موبایل برای فروشگاه خود استفاده می کنید، به کاربران خود رضایت بهتری می دهید. زیرا آنان احساس می کنند که به دیگر رسانه ها نزدیک ترند و این نوعی احترام به آن ها تلقی می شود. هنگامی که مشتری به دنبال نیازهای خود در اپلیکیشن شما می گردد، ناخودآگاه به محصولات و کالاهای جدیدی بر می خورد که ممکن است او را کنجکاو کند تا آن ها را نیز امتحان کند و از این طریق علاوه بر خرید اقلام مورد نیازش، با کالاهای دیگر اپلیکیشن شما آشنا می شود.

دلیل نیاز تجارت شما به اپلیکیشن

یکی از خصوصیت های بسترهای دیجیتالی، چند کاناله بودن آن است. حضور شما در یکی از بستر ها برای ارتباط با مشتری هایی که در حال حاضر به آن ها متصل هستید، از چالش های این عرصه است.

یکی از قدرتمندترین و هوشمندترین ابزارهای دیجیتالی، اپلیکیشن های موبایل شناخته شده اند. هم کاربران ارتباط مناسبی با آن ها برقرار کرده اند و هم ابزاری است که برای اجرا نیاز به وسیله ای دارد که در دسترس عموم مردم قرار دارد که همان تلفن های هوشمند است. اگر باز هم مایلید در این رابطه بیش تر تحقیق کنید، ما را دنبال کنید.

رشد مثبت فروش

این بستری است که در آن می توانید فروش خود را ارتقا دهید. این افزایش فروش با تعداد مخاطبان شما در رابطه است. به این شکل که هر چه تعداد مخاطبان شما افزایش یابد، فروش شما نیز سیر صعودی می گیرد.

با استفاده از قابلیت هایی مانند ارسال نوتیفیکیشن، دادن امتیاز و کارهایی از این دست، می توانید مشتری های در حال حاضر خود را راغب به خرید از فروشگاهتان کنید. به علاه این امکان را دارید تا با افرادی که اپ شما را نصب کرده اند، به شکل مستقیم در ارتباط باشید. مثلا با استفادده از تکنولوژی جیولوکیشن می توانید به آسانی مخاطبان هدف خود را بیابید و تخفیف های مدنظرتان را برایشان بفرستید و آن ها را مایل به خرید از اپ خود نمایید.

از دیگر قابلیت های اپ موبایل ویژگی پرداخت موبایلی می باشد که کاربران می توانند به آسانی خرید خود را پرداخت کنند. کاربران دوست ندارند برای پرداخت بهای کالای مدنظرشان زمان زیادی را صرف کنند و حتی ممکن است طولانی شدن این فرآیند، کاربران را از خرید منصرف کند و فروشگاه دیگری با روشی آسان تر را جایگزین شما کنند.

ساختن مخاطب

کاربران و مشتری هایتان لازم نیست تا نام دامنه ی شما را حفظ کنند و در موتورهای جست و جو آن را سرچ کنند تا به شما برسند. آن ها با نصب اپ شما که شرکت طراحی اپلیکیشن آن را به شکل مطلوبی ساخته است، مستقیما بدون هیچ واسطه ای یا محدودیت زمانی و مکانی به شما می رسند. علاوه بر این می توانید به شرکت طراحی اپلیکیشن خود سفارش کنید تا قابلیتی روی آن پیاده کند تا کاربر بتواند بدون نیاز به اتصال به اینترنت، از اپ استفاده کند.

شما می توانید برای ترغیب مردم به نصب اپ شما، از روش هایی مانند دادن امتیاز به منظور اعمال تخفیف روی محصولات و یا ارسال کد تخفیف منحصر به فرد کاربران نو ورود کمک بگیرید. همسو سازی استفاده از سایت به همراه اپلیکیشن می تواند میزان سود شما را نسبت به قبل تا ۲ برابر افزایش دهد. هنگامی که کاربر وارد موتورهای جست و جو گر می شود و سایت شما را می یابد، زمان این است تا همزمان اپ شما را نیز نصب کند. به این ترتیب بازدید کننده های سایتتان را به سمت اپ خود هدایت می کنید و با ورود کاربر به سایت، با یک تیر ۲ نشان را می زنید. به این تریب می توانید اعمالی هدفمند و مشخص را پیاده سازی کنید.

ایجاد مسیر های ارتباطی

در مناسبت های مختلف می توانید با به راه انداختن کمپین هایی نظر مخاطبان را به خود جلب کنید و مشتریانی بالقوه برای خود بسازید. با این روش هم برای برند خود اعتماد سازی کرده اید و هم آن را به دیگران معرفی کرده اید.

در اصل این نوع استفاده از اپ یک نوع کار تبلیغاتی است و می تواند پایه گذاری دیگر ابزار های بازاریابی را فراهم کند. برای نمونه می توانید به این شکل اخبار، پیشرفت ها، نمایشگاه ها، آفر ها و دیگر مطالبی را که دوست دارید، اطلاع رسانی کنید. حتی می توان از مشتری در رابطه با هر چیزی مثل کیفیت، خدمات یا کالا ها نظر سنجی کرد. برای انجام این کار، در ابتدا شرکت طراحی اپلیکیشن را مطلع نمایید.

بهبود بخشیدن روند کسب و کار

از دیگر کارهای جالبی که با این ابزار می توان انجام داد، ایجاد فضایی برای تعامل کارمندان داخلی است. افزون بر این می توان برای پایش و مدیریت کردن هر نوع فرایندی از اپ استفاده نمود. می توانید تمام ترافیک ورودی و خروجی، میزان خرید و … را مشاهده کنید. فقط لازم است تا در ابتدای ساخت آن، این درخواست را به شرکت طراحی اپلیکیشن بگویید. مثلا می توان بسیاری از اعمال را به شکل خودکار انجام داد.

  • افزودن میزان وابستگی مشتری های به برندتان

ایجاد بستری مطمئن برای پرداخت بهای کالاها به شکل اینترنتی و آنلاین و فراهم کردن قابلیت هایی مانند رزرو کالا یا تعیین زمان ارسال بسته باعث ایجاد یک احساس وابستگی و در نتیجه وفاداری به برند شما می شود. شما نیز می توانید با دادن امتیاز و یا دادن کدهای تخفیف شخصی به این دسته از کاربران، آن ها را بیش از پیش نسبت به برند خود خوشحال و راضی نمایید.

اگر شرکت طراحی اپلیکیشن شما بتواند اپ را به شکلی بسازد که امکان شخصی سازی را به کاربر بدهد، کاربر احساس راحتی بیش تری با اپ شما می کند و شما می توانید با تحلیل این دیتا ها، نسخه های بعدی محصول را به شکلی بهتر ارائه کنید زیرا خود کاربر به شکلی غیر مستقیم بیان می کند که چه نوع تم، رنگ و … را می خواهد که بدست آوردن این اطلاعات کار آسانی نیست اما به کمک این قابلیت می توان به آسانی به آن ها دست پیدا کنید.

هنگامی که کاربر می خواهد با شما بیش تر آشنا شود می تواند به اپلیکیشن مراجعه کرده و این اطلاعات را بدست بیاورد. گاهی پیش می آید که شخص در مورد محصول یا هر چیز دیگری در رابطه با شما، سوال داشته باشد. اگر قابلیت پشتیبانی را از شرکت طراحی اپلیکیشن درخواست کرده باشید، شخص می تواند از تیم پشتیبانی آنلاین شما کمک بگیرد. همواره این سبک از پاسخگویی آنی نتیجه ی خوبی را بر جای گذاشته است که منجر به وفاداری بیش تر و در انتها فروش بیش تر برای شما می شود.

بانک اطلاعاتی قدرتمند

به لطف استفاده از اپ می توان دیتا و اطلاعات ارزشمندی را در رابطه با کسب و کار خود بدست آورد. با تجزیه و تحلیل کردن این دیتاها می توان به اعداد و ارقامی دست یافت که می توانند ضربان حیات کسب و کارتان را بیان کنند. برای مثال می توانید متوجه شوید که کدام محصول به میزان بیش تری فروش رفته است یا کدام رنگ از کالا بیش تر مورد استقبال قرار گرفته است. به همین ترتیب می توان پی برد که کاربران در چه بازه ای از روز بیش تر خرید کرده اند یا فرایند خریدشان چقدر زمان برده است.

در بازار رقابتی پیشگام باشید

متاسفانه تفکر اکثر شرکت ها بر این است که سایت ها کاربردی ندارند و آن را یک چیز زائد می دانند به همین دلیل از آن استفاده ی مطلوبی نمی کنند. در ادامه نیز همین دید را برای اپلیکیشن ها دارند که پیامد این تفکر ممکن است تا حذف آن ها از چرخه ی رقابت پیش برود. شما می توانید در این بازار که رقابتی به نسبت ضعیف دارد، پیشرفت زیادی کنید و با انتخاب درست یک شرکت طراحی اپلیکیشن و استفاده از اپ کاربردی آن ها، پیشرفتتان را تضمین کنید.