051-37638100 [email protected]

یکی از عوامل مهم در موفقیت یا شکست یک اپلیکیشن موبایلی بدون شک گروه برنامه نویسی آن اپلیکیشن می باشد چرا که هر چه قدر هم که اپلیکیشنی پر کاربرد باشد و نیاز مشتری را برطرف کند، ولی از لحاظ کیفیت و یک طراحی حرقی برای گفتن نداشته باشد، طرفدار چندانی پیدا نخواهد کرد و در مدت کوتاهی شکست خواهد خورد. امروزه با توجه به اینکه اپلیکیشن های موبایلی ابزاری برای رونق کسب و کار ها شده است،اگر شما بتوانید برای کسب و کار خود یک گروه برنامه نویسی موبایل خوب پیدا کنید که یک اپلیکیشن عالی برایتان طراحی کنند، به راحتی می توانید از این طریق کسب و کار خود را گسترش دهید.

طراحی اپلیکیشن

در ادامه ی این مقاله می خواهیم به این بپردازیم که چطور یک برنامه ی موبایلی موفق می شود یا شکست می خورد. با رز همراه باشید.یک گروه برنامه نویسی موبایل به صورت مستقیم در موفقیت یا شکست یک اپلیکیشن اندرویدی یا ios تاثیر ندارند چرا که گروه برنامه نویسی موبایل موظف است از اپلیکیشن طراحی شده را مطابق میل کاربر درست کند و تا زمانی که کاربر اپلیکیشن طراحی شده را تایید نکند، کار گروه ادامه دارد.اما یک سری مسائل وجود دارد که معمولا مدت ها بعد از کامل شدن اپلیکیشن و انتشار آن در بازار جهانی مشخص می شود.

مثلا اگر پس از مدتی اپلیکیشن شما با مشکلی مواجه شد و لازم بود که تغییراتی در بحث کد نویسی اعمال شود، آنگاه اگر زبان برنامه نویسی اپلیکیشن شما در بین دیگر گروه های برنامه نویسی مرسوم باشد، می توانید مشکل خود را به سادگی حل کنید. در غیر این صورت مجبور خواهید بود تا به همان گروه برنامه نویسی که اپلیکیشن شما را طراحی کرده بود مراجعه کنید و مشکل خود را با کمک آن ها بر طرف کنید.

چرا بعضی اپلیکیشن ها شکست می خورند؟

اگر تا به حال به دنبال اپلیکیشنی بوده اید که کار خاصی را برای شما انجام دهد و یا خدمت خاصی را ارئه دهد، حتما با انبوهی از این برنامه ها که همگی کار های مشابه انجام می دهند روبرو شده اید. به راستی در میان این همه برنامه ی موبایلی مشابه کدام یک موفق خواهد شد؟

کار بر روی یک پلتفرم

درست است که سیستم عامل اندروید سهم عظیمی از بازار موبایل های هوشمند را در بر گرفته است و یا سیستم عامل ios یکی از سیستم عامل های به نسبت ساده برای طراحی اپلیکیشن می باشد اما این ترکیب این دو سیستم عامل است که می تواند در جذب کاربر برای کسب و کار شما موثر واقع شود.

البته هر کدام از این سیستم عامل ها برای انواع خاصی از کسب و کار ها مناسب می باشند و قشر خاصی از کاربران و مشتریان ر ا در بر می گیرند و به همین خاطر حتما لازم نیست که شما در ابتدای کار هزینه ی سنگینی را برای طراحی اپلیکیشن بر روی دو سیستم عامل صرف کنید. تنها کافیست درباره ی کاربران کسب و کارتان بیشتر تحقیق کنید تا هزینه های اضافی خود را هم در بحث طراحی اپلیکیشن و هم در بقیه موارد به طور چشم گیری کاهش دهید.

توجه به فرهنگ و سلیقه ی کاربر

یک اپلیکیشن که در آمریکا طراحی می شود با اپلیکیشنی که در ایران تولید می شود باید تفاوت داشته باشد چرا که سلیقه ی یک فرد آمریکایی در استفاده از یک برنامه ی موبایلی با سلیقه ی یک فرد ایرانی کاملا متفاوت است و این همان تجربه ی کاربری است که باید حتما به آن توجه خاصی داشته باشید و مطمئن باشید که گروه برنامه نویسی انتخابی شما هم به این موضوع توجه کافی دارد.

اینکه کدام دکمه در کجا قرار گیرد و یا دسته بندی محصولات در سمت راست باشد یا چپ و … همگی نکاتی هستند که در انتخاب کاربران در استفاده از چند اپلیکیشن با کاربرد های مشابه موثرند.

کاربرد اپلیکیشن باید معلوم باشد

سعی کنید اپلیکیشن خود را همانگونه که هست معرفی کنید نه بیشتر و نه کمتر چرا که با بازخورد منفی کاربران و مشتریان مواجه خواهید شد. کاربر حجم اینترنت خود را صرف دانلود برنامه ی شما خواهد کرد و توقع دارد چیزی که در توضیحات اپلیکیشن شما وجود دارد با واقعیت اپلیکیشن همخوانی داشته باشد در غیر این صورت حتما ناراضی خواهید شد و این نا رضایتی را به دیگران هم خواهد رساند.

همانطور که می دانید یک کاربر ناراضی به اندازه ی ده مشتری راضی تبلیغات منفی برای کسب و کار شما با خود به همراه می آورد پس سعی کنید مشتریان خود را راضی نگه دارید.

تازه کارها همیشه بد نیستند

اگر یک گروه برنامه نویسی تازه کار پیدا کردید که میلغ کمتری را نسبت به بقیه شرکت ها برای طراحی اپلیکیشن از شما می گرفت می توانید به آن گروه اعتماد کنید چرا که یک گروه برنامه نویسی موبایل تازه کار برای جا افتادن گروهشان در میان شرکت های برنامه نویسی هم که شده کار های اول خود را در ازای دریافت مبلغی کمتر به بهترین نحو ممکن انجام می دهند.تنها به این موضوع توجه کنید که از یک زبان برنامه نویسی مرسوم در کدنویسی اپلیکیشن استفاده کنند تا در آینده برای شما دچار دردسر نشود.

اپلیکیشن را قبل از انتشار تست کنید

بسیاری اتفاق افتاده که یک اپلیکیشن بعد از انتشار بر روی گروهی از تلفن های همراه که از پردازنده ی خاصی استفاده می کنند ، به درستی کار نمی کند و یا بر روی نمایشگر هایی در ابعاد خاص به خوبی نمایش داده نمی شود. این مورد باعث می شود که شمما به راحتی کاربرانی را که به سختی جذب کرده اید، از دست بدهید بدون اینکه خدمات خود را به آنان عرضه کنید.

برای اینکه این مشکل به وجود نیاید کافیست مدتی کوتاهی قبل از انتشار برنامه به تست اپلیکیشن بر روی تلفن های مختلف بپردازید.گروه برنامه نویسی موبایل رز با داشتن سرمایه ای بسیار ارزشمند در حوزه ی طراحی اپلیکیشن موبایلی، یعنی متخصصان و برنامه نویسان خبره ی خود، آماده ی دریافت و انجام سفارشات طراحی اپلیکیشن از سوی شما کاربران محترم می باشد.